Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Tarnów

Relacja z VII Mistrzostw Dian PZŁ

Takiego oblężenia Dian z całej Polski, strzelnica myśliwska im. Jana Wendy nie przeżywała od dawna.

02 sierpnia 2020 do Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu k/Tucholi zjechało ponad 50 zawodniczek z całego kraju, aby wziąć udział w siódmych Mistrzostwach Dian PZŁ w Strzelaniach Myśliwskich.

Organizatorzy oraz liczni sponsorzy ( ZO PZŁ w Bydgoszczy, ZG PZŁ w Warszawie, Kapelan Krajowy PZŁ, Klub Dian, Regionalna Dyrekcja LP w Toruniu, 4hunting.pl, Pinewood Polska, INCORSA Broń Amunicja Akcesoria, Delta Optical Hunting and Shooting, Karpo Meble Produkcja Mebli Krzysztof Karpiński , BERETTA, Mercedes-Benz Auto Frelik, Nasta Poland, DIANA – Pracownia Biżuterii Artystycznej Galanterii Łowieckiej Magdalena Dobrowolska oraz wielu innych sponsorów, których trudno zliczyć ) zadbali o wspaniałą atmosferę i rewelacyjne nagrody. Nagrodą specjalną do wylosowania wśród zawodniczek (od Klubu Dian  i Firmy Szóstak – Tomasz Pilarz) była broń śrutowa BOCK ANTONIO ZOLI gc expert.

Uroczystego otwarcia Mistrzostw dokonał łowczy Krajowy Kol. Paweł Lisiak. Listy gratulacyjne z życzeniami samych sukcesów w strzelaniach Pań przesłali: Minister Środowiska Michał Woś, Marszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor RDLP w Toruniu Bartosz Bazela.

Wygrane

Najlepszą strzelająca drużyną została już tradycyjnie trójka z Katowic (Ewa Kraska, Dzięcioł-Gęsiarz Aleksandra, i Alina Zakręta) – panie wystrzelały 1181/1500 pkt. Drugie miejsce na podium z wynikiem 1088 /1500 pkt wywalczyła ekipa z Bydgoszczy w składzie: Arendt Anna, Oset Maria i Galikowska Jolanta. Brązowy medal mistrzostw przypadł drużynie z Gdańska (Klejnotowska Alicja, Stefańska Katarzyna i Freske-Pszczółkowska Magdalena), która zdobyła 1038/1500 pkt.

Najlepszą „kulą” wykazała się drużyna z Bydgoszczy uzyskując wynik 513/600 pkt, natomiast najlepszym „śrutem” drużyna z Katowic z wynikiem 710/900 pkt.

W rywalizacji indywidualnej o tytuł mistrzyni PZŁ w klasie powszechnej pierwsze miejsce zdobyła, uzyskując 411/500 pkt, Alicja Klejnotowska  z Gdańska, która uzyskała jednocześnie  klasę mistrzowską. Drugą lokatę z wynikiem o piętnaście punktów gorszym wywalczyła Koleżanka  Anna Arendt z Bydgoszczy. Trzecie miejsce na podium przypadło Annie Jańczak  z Chełma, która wystrzelała 369/500 pkt.

W klasie mistrzowskiej najlepiej strzelającą dianą okazała się Agata Łabenda ze Słupska , która zdobyła 439/500 punktów. Drugie miejsce – wystrzeli­wując 417/500 pkt – przypadło Ewie Piątkowskiej-Klimaszewskiej z Suwałk . Brą­zowy medal wywalczyła, uzyskując 411/500 pkt, Dominika Socha z Konina. kol. Liliana Nowak z naszego Okręgu Tarnowskiego zajęła 10 miejsce.

W pozostałych klasyfikacjach uzyskano następujące wyniki:

– najlepszy zawodnik Lasów Państwowych –  Maria Oset z Bydgoszczy z wynikiem 389/500 pkt

– najlepszy zawodnik wśród rolników –  Beata Hein  z Piły z wynikiem 361/500 pkt

– najlepszy zawodnik z województwa Kujawsko-Pomorskiego –  Anna Arendt z Bydgoszczy z wynikiem 396/500 pkt

Zmagania przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze, pogoda dopisała przez cały dzień, a strzelnica i sędziowie dali radę sprawnie przeprowadzić zawody. Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi przygotował w przeddzień zawodów luźną imprezę integracyjną dla zawodniczek i zaproszonych gości a w dzień zawodów dbał o  kompleksową ofertę gastronomiczną.