Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Tarnów

15.000 maseczek i 200 przyłbic od myśliwych dla DPS-ów z Powiatu Tarnowskiego

W spotkaniu wzięli udział: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ Oddział w Tarnowie – Krzysztof Łazowski, Kapelan Krajowy PZŁ ks. Sylwester Dziedzic oraz Anna Górska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Uroczyste przekazanie środków ochrony osobistej odbyło się w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Jak powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz – Bardzo dbamy o to, by zwłaszcza mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej, jak również pracownicy, byli dobrze zabezpieczeni przed koronawirusem, dlatego też, takie środki jak maseczki czy rękawiczki są nam bardzo potrzebne.  Pan Starosta wyraził ogromną wdzięczność i podziękowanie za przekazanie 15. tysięcy maseczek i 200szt. specjalistycznych przyłbic dla pensjonariuszy DPS-ów. Środki ochrony osobistej podarowali myśliwi z tarnowskiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego.

Jak podkreślił Krzysztof Łazowski Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ Oddział w Tarnowie:

– Jesteśmy przekonani, że obecna sytuacja, związana z pandemią, uruchomiła w nas wrażliwość społeczną i jako organizacja, która zajmuje się dobrami przyrody, mamy duży potencjał nie tylko dobrego serca, ale także zrozumienia środowisk i podmiotów potrzebujących.

– Tego typu pomoc doraźna, której nie mogło zabraknąć, jest niezbędna dla pensjonariuszy DPS-ów – powiedział obecny na spotkaniu kapelan krajowy PZŁ ks. Sylwester Dziedzic.

Na podsumowanie spotkania, ogromną  wdzięczność za przekazane środki ochronne dla 586 pensjonariuszy, którzy przebywają w Domach Pomocy Społecznej, prowadzonych przez powiat tarnowski, wyraziła Pani Anna Górska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Relacja z przekazania w TarnowskaTV

Cała bela flizeliny długości ponad 1200 m i szerokości 1,6 oraz potrzebne do maseczek gumki, w odpowiedniej i właściwej ilości, zostały w całości zakupione i sfinansowane wspólnie 50/50 przez ZO PZŁ w Tarnowie i przez Kapelana Krajowego PZŁ ks. Sylwestra. Maseczki wykroiła (i wykrawa kolejne tysiące) nieodpłatnie nasza zaprzyjaźniona firma Regina Meble z Tarnowa prowadzona przez naszych Koleżankę i Kolegę po strzelbie Annę Sapiecha i Krzysztofa Kuczka. 300 szt. profesjonalnych przyłbic (z których przekazaliśmy wówczs 200szt) nieodpłatnie przekazał nasz Kol. Janusz Garbarz- członek NRŁ.

Reacja z przekazania maseczek w RDN Małopolska

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱