Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Tarnów

Dar Tarnowskich Myśliwych z Okazji Dnia Dziecka

„Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka, byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej – mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów. Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.” (Julian Ejsmond)

Z Okazji Dnia Dziecka jako przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego  razem z Łowczym Okręgowym Krzysztofem i Kapelanem Krajowym PZŁ ks. Sylwestrem odwiedziliśmy kilka wyjątkowych miejsc z terenu naszego Tarnowskiego Okręgu, które na codzień troszczą się, wychowują i opiekują się dziećmi i młodzieżą, w tym dziećmi niepełnosprawnymi, tworząc z nimi wspólnotę rodzinną.

Artykuł w Tarnowskim Gościu Niedzielnym

Byly to m.in.: Jednostka Wspierająca Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej; Państwowy Dom Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej; Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Przyjazny Dom” w Tarnowie; Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza im. Janusza Korczaka w Tarnowie; SOSW Wierzchosławice – Dwudniaki; Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Pniu.

Przyznajemy szczerze, że Najważniejszym w tym Dniu dla każdego z nas było widzieć ten wspomniany szczery i wdzięczny uśmiech pojawiający na rozpromienionych twarzach obdarowanych.

Wywiad w radio RDN Małopolska

Dziękujemy -zwłaszcza w imieniu wszystkich obdarowanych dzieci – wszystkim tym kolegom i koleżankom myśliwym, którzy błyskawicznie,ze szczerej chęci pomocy, bezinteresownie i bez chęci zbędnego rozgłosu ale z wielkiej wrażliwości i otwartości swojego serca dla drugiego człowieka, wsparli naszą wspólną Okręgową szybką inicjatywę w tym m.in.: Łowczemu Okręgowemu i Członkom Zarządu Okręgowego, członkowi NRŁ, Prezesowi i członkom Okręgowego Sądu Łowieckiego, Okręgowemu Rzecznikowi Dyscyplinarnemu i jego Zastępcom, Kapelanowi Krajowemu PZŁ, Kapelanowi Okręgowemu PZŁ oraz kapelanom z naszych Kół Łowieckich, członkom Komisji Kultury i Promocji oraz Komisji Strzeleckiej oraz indywidualnym członkom PZŁ.

 Relacja w Tygodniku Gość Niedzielny

Dyrekcji i Wychowawcom wszystkich Placówek składamy wyrazy uznania za ten wszelki codzienny trud i poświęcenie dla drugiego młodego człowieka.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱